BESLENME

BESLENME

13/02/2019

Neden Sürekli Tatlı Yemek İsteriz?

Oldum olası tatlı sever biriyim. Zayıf bir kişi olduğum için hiç dikkat etmez istediğim kadar tatlı yerdim. Çikolata ve pastasız duramıyorum. Sabah kalkar kalkmaz ilk yemek istediğim şey dünden kalan pasta oluyor :( Bazı kötü alışkanlıklardan kurtuldum kola tüketmek gibi ama tatlıya çare bulamıyorum. Bu aralar haddinden fazla kilo alınca iyice dert oldu tatlı krizlerim. Aradım taradım benim gibi olan insanlar içşn çözümler buldum.Hep birlikte bakalım..
03/02/2019

Nişasta Bazlı Şekerin Kullanımı

Nişasta bazlı şeker kullanımı, bir ara herkesin gündemindeydi. Ülkemizde kullanım için verilen kota çok bulunmuş ve eleştirilmişti. Şimdilerde konunun kapatıldığını ve unutulduğunu görüyoruz. Peki bu nişasta bazlı şekerin kullanımı gerçekten çok mu zararlı ?
28/01/2019

Muzun Faydaları

Genel anlamda hepimin sevdiği ender meyvelerden bir tanesini oluşturuyor muz. Güzelim görüntüsü ve tazayse tadı harika. Waffle'nin vazgeçilmez parçası da aytıca. Peki muzun bize faydaları nedir. Kilo aldıran meyve olarak biliyoruz ne kadarı doğru? birlikte bakalım...
19/01/2019

Lifli Beslenmenin Faydaları

Gün içerisinde 25 gram lif tüketmek yaşamınızı daha iyi geçirmeniz için gerekli birçok fayda sağlıyor. Fazladan 10 gram lif tüketmeniz ise uzun bir yaşamın sırlarını keşfetmenize yardımcı oluyor..
07/01/2019

Protein Vücudumuza Yararları Nelerdir?

Protein, kas kütlesi yapabilmek için gerekli olan bir makro besindir. Hayvan ürünlerinde oldukça fazla bulunur, ancak fındık, meyve ve baklagiller gibi başka kaynaklarda da bulunmaktadır.
18/12/2018

Hindi Etinin Faydaları

Sadece yılbaşında adını duyduğumuz bir hayvan şu hindi :) Meğer ne faydalıymışta biz bilmiyormuşuz. Hadi bakalım hindi etinin faydaları nelermiş ?
06/02/2018

SÜT FAYDALARI

Besleyici değeri çok yüksek bir besin olan süt, tüm yaş grupları için gerekli olan kalsiyum ihtiyacının karşılanmasında da kullanılacak en iyi kaynak olarak tüketiliyor. Bu nedenle uzmanlar sütün sayısız faydalarından yararlanabilmek için her gün 2 bardak süt içilmesini öneriyorlar.

21/12/2017

BAĞIRSAK GAZI NEDENLERİ VE TEDAVİSİ

Normal şartlarda günde ortalama on dört kez gaz çıkarırız. Gaz çıkarılamadığın da veya farklı nedenlerle aşırı miktarda gaz üretildiğinde bağırsak gazı sorunu oluşabilir.


21/12/2017

MADEN SUYUNUN FAYDALARI

Maden suları, içerdiği karbondioksit gazı sebebi ile hazmı kolaylaştırdığı gibi mide bulantısını da engellemektedir. İçmenin yanı sıra dışarıdan sürme yoluyla da cildi canlandırmada ve güzelleştirmede etkili olmaktadır. Uzmanlar günde 2 litre kadar su ve maden suyu gibi “yararlı sıvı” içilmesini önermektedir. Her gün 1-2 su bardağı maden suyu içilmesi son derece yararlıdır.


21/12/2017

GEREĞİNDEN FAZLA TUZ TÜKETİMİ

Sofra tuzu yemeklerimiz için elektrolit sodyum sağlar. Bu mineral vücut içinde hücreler arası sıvı dengesinin sağlanması, kasların kasılması ve sinir iletilerin transferi için gereklidir. Tuz aynı zamanda sindirim sisteminde besinlerin emilimine yardımcı olmaktadır. Amaaa