ANNE - ÇOCUK

SAĞLIK
11/21/2018

DOĞUM ÇATLAKLARI NASIL GEÇER ?

Doğum yapan birçok insanın çatlaklarla canlarının sıkıldığını biliyoruz.

Bu çatlaklar her doğum sonrası olmuyor, kişiye bağlı olarak çok kilo alıp,doğumdan sonra zayıflaması çatlağa neden oluyor. 

Eskiden kendi kendine geçmesini beklerken, artık losyon,krem doktorların yazdığı ilaçlarla hiç iz kalmıyor.

11/19/2018

PREMATÜRE NEDİR?

Hamileliğin 37. haftasından önce doğan bebekler prematüre olarak bilinir.

Prematüre bir bebeğin bakımı, bebeğin düşük kilosu ve diğer olası sağlık sorunları sebebiyle zor ve zaman alıcı olabilmektedir.

Buna ek olarak birçok prematüre bebek, hastanede daha uzun süre kalmaya ihtiyaç duymuştur.

11/18/2018

VAJİNAL ENFEKSİYON NEDİR?

Vajinal enfesiyon, mantar, bakteri, parazitten oluşur. Bunlardan bazen 1 bazen de hepsi aynı anda görülebilir, buna karma enfeksiyon denir.
05/07/2018

MENOPOZ NASIL ANLAŞILIR ?

Menopoz kadınlarda genellikle 35-55 yaşları arasında başlayan bir hormonal dönemdir ve her kadının menopoz olması gayet doğal ve normal bir olaydır.

03/03/2018

GÜL (ROZA) HASTALIĞI

Kadınlarda daha sık görülen ve özellikle bahar aylarında daha çok karşılaşılan gül hastalığı yüzde ya da vücudun diğer kısımlarında kızarıklık olarak ortaya çıkan bir cilt rahatsızlığıdır.


02/20/2018

YUMURTALIK KİSTİ NEDİR ?

Yumurtalık kistleri çok yaygın olarak görülmesine rağmen, nadiren tedaviye ihtiyaç gerektirir. Hormon tedavileri (doğum kontrol hapları) ile kontrol altında alınabilir, bazen de cerrahi müdahale gerektirmektedir.

02/04/2018

GÖĞÜS SARKMASININ NEDENLERİ ?

Göğüs sarkmalarının birçok nedeni vardır. Yıllar için de aşağıya doğru baskı yapan göğüslerin sarkması genelde tüm kadınların başına gelmektedir.


01/28/2018

MYOM(MİYOM) NEDİR,BELİRTİLERİ NELERDİR ?

Myomlar(miyom) rahimdeki iyi huylu (kanser olmayan) tümörlerdir. Kadın üreme organlarındaki en sık görülen tümör tipidir. Tüm kadınların yaklaşık %20-25’inde bulunmaktadır.

01/28/2018

PİKA HASTALIĞI

pika hastalığı yenmeyecek maddelere karşı devamlı yeme isteği beslenme şeklinde görülmektedir.Özellikle çocuklarda bazeen de hamileler de görülen bu hastalık önlem alınmadığında önemli sonuçlar doğurabilir.


01/28/2018

DUDAK ÇATLAMASI NEDENLERİ ?

Daha çok kış ayların da ortaya çıkan bir sorunmuş gibi görünse de aslında her mevsim karşımıza çıkan sıkıntılı bir hastalıktır. Sık sık tekrar etmesiyle de can sıkıcıdır. Peki dudak çatlakları neden olur ?