GENEL SAĞLIK PROBLEMLERİ

GENEL SAĞLIK PROBLEMLERİ

SAĞLIK
06/20/2019

Güneş Yanığı Nasıl Geçer

Yaz aylarının gelmesiyle güneşten yanma, ciddi anlamda zarar görme de başladı maalesef. Güneş hepimiz için çok yararlı bunu biliyoruz, hatta güneş eksikliği bizlere D vitamini eksikliği olarak dönüyor biliyoruz. Ama her şey gibi güneşin de fazlası zarar. Bunlardan nasıl korunabiliriz, gelin birlikte bakalım.
05/02/2019

Diş ağrısı ve çözümü nedir ?

Çok sık karşılaşılan sorunlarda bir tanesi olan diş ağrısını çoğu insan yaşamıştır. Her ne hikmetse gece başlayan ağrılar kişinin hayatını çok olumsuz olarak etkilemektedir. Şimdi bu diş ağrısı ile ilgili biraz fikirler edilenelim.
12/25/2018

Paraben'in Vücudumuza Zararları

Vücudumuza zararlı olan kimyasal maddeler arasında yer alan parabenler özellikle  ilaç , kozmetik ve kişisel bakım ürünleri sektöründe koruyucu olarak yaygın bir şekilde kullanılmakta olup şampuan, nemlendirici, , deodorant, diş macunu, sabun ve çeşitli kremler gibi kullandığımız birçok ürünün içeriğinde bulunmaktadır.
12/03/2018

MEME UCUNDA AĞRI NEDEN OLUR?

Birçok kişinin şikayetçi olduğu bir sorun meme ucu acıması. Genelde yanlış sütyen seçimi, hamilelik ile ilişkilendirilirse de başka nedenler de bulunmaktadır. Peki meme ucumda acıma neden olur?


11/22/2018

DAMAK KAŞINTISI NEDEN OLUR?

Bana göre,damak kaşıntısı en değişik hastalık belirtisi diyebilirim. Durup dururken damaktan başlayan kulağa kadar yayılan kaşıntı gerçekten can sıkıcı. Genellikle alerji sonucu ortaya çıkar bunu biliyoruz.
11/17/2018

SPERM (SPERMİOGRAM) TESTİ NEDİR?

Baba olmak isteyen adaylarımızın, bir yıl boyunca korumasız olmasına rağmen bu isteği gerçekleşmiyorsa, yaptırması gereken bir testtir.Genelde erkeklerin korktuğu bir test,kadınların yaptırdıkları testin yanında hiç bir şey.

İlk aşama erkek bu testi yaptırmalı,daha sonra eşi hsg benzeri testler yaptırmalıdır.

08/03/2018

Boyun Fıtığı Belirtileri ve Tedavisi Hakkında Bilgiler

Masa başında, bilgisayar karşısında uzun saatler geçiriyorsanız; spor yapamıyorsanız ya da genetik olarak kaslar zayıfsa "Boyun Fıtığı" için risk grubundasınız demektir.

Saatlerce bilgisayar karşısında çalışmak ve hareketsizlik sonucu ortaya çıkabilen boyun fıtığı, pek çok kişinin yaşam kalitesini etkiliyor. Ancak beyin ve sinir cerrahisindeki yeni yöntemler, teşhis ve tedavi süreçlerini kısaltarak, yaşam kalitesinin yükseltilmesine yardımcı oluyor.

05/02/2018

MEZOTERAPİ NEYLE İLGİLİDİR ?

Mezoterapi, vücudunuzda var olan ve şikayet etmenize yol açan hastalıkların, ağrıların, belli yaraların, belli yara izlerinin giderilmesi için, küçük iğneler aracılığı ile lokal anestezi yöntemi vasıtasıyla uygulanan son derece etkili ve sağlıklı bir uygulamadır.


03/20/2018

KARACİĞER KİSTİ

Karaciğer kistlerinin çoğu iyi huylu olduğu halde, parazit ve kanserli olanların erken teşhis edilmesi uygun bir tedavi uygulanması açısından kritik yere sahiptir. Vakaların çoğunda, tedavi kistlerin ameliyat ile alınmasını içerir.


02/22/2018

YÜZ GERDİRME NEDİR ?

Özellikle bayanların çokça sorduğu bir konudur yüz gerdirme.Ameliyatsız bu mümkün müdür? Sonuçları nelerdir,kimlere yapılabilir ? öğrenelim..