ŞİFALI BİTKİLER

ŞİFALI BİTKİLER

10/01/2019

Kestanenin Faydaları

Hepimizin, zevkle yediği harika ötesi bir şey kestane. Özellikle de kış mevsinin vazgeçilmezi. Sobamızda yaparız, tavada yspsrız, suda kaynatarak tüketiriz ama mutlaka yeriz.
09/01/2019

Avokado Faydaları

Enerji değeri yüksek bir meyve olan Avokado yağ ve protein açısından oldukça zengindir. Ayrnı zamanda bol miktarda A ve E vitamininin yanında B grubu vitaminleri ve potasyum gibi mineralleri içinde barındıran besleyici bir besindir. Vücut şekillendirme de birebirdir.
19/12/2018

Brüksel Lahanasının Faydaları

Brüksel lahanası, hoş görüntüsüyle içimizde sempati oluşturan bir şifa deposudur. Lahananın küçüğü olmasıyla turpgiller ailesine girmiştir.
16/12/2018

ÇAYIN FAYDALARI NELERDİR?

Denilenin aksine milli içeceğimiz çaydır arkadaşlar :) Büyük, küçük hepimiz çay tiryakesiyiz. Hele bir de karadenizli iseniz çaysız hayat düşünülemez. Ben hep çayın zararları hakkında bilgiler okudum hatta demir eksikliğimden ötürü doktorlarda çayı bana yasakladılar, yararları var mı? biirlikte bakalım da içimiz rahat çay içmeye devam edelim ;)
26/03/2018

KİŞNİŞ FAYDALARI

Kişniş yaprakları, C vitamini, K vitamini ve protein açısından oldukça zengindir. Ayrıca az miktarda kalsiyum, fosfor, potasyum, tiamin, niasin ve karoten içinde barındırmaktadır.


25/02/2018

ISPANAK FAYDALARI

Ispanak, vitaminler açısından çok zengindir. Bu yüzden hem alternatif tıp hem de modern tıp tarafından hastalıkların tedavisinde genel olarak kullanılmaktadır.


23/02/2018

KAZAYAĞI FAYDALARI

Benim de çok duyduğum bir bitki değil. Bugün pazarda gördüm farklı gelince sordum kazayağı dediler,bende araştırdım, bakalım faydaları nelermiş ?


12/02/2018

SARIMSAK FAYDALARI

Kokusundan dolayı çoğu insanın yemediği sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor.Yemeklere mükemmel bir tat katan sarımsak cilde ve saça da oldukça yararlı.


09/02/2018

BROKOLİNİN FAYDALARI

Brokoliyi haşlayarak tüketebildiğiniz gibi pişirmeden çiğ bir şekilde de tüketebilirsiniz. Brokoli tam bir antioksidan kaynağıdır. Ayrıca sadece yemeklerde değil çeşitli salata, keklerde, çorbalarda ve böreklerde,yoğurtla birlikte sade bir şekilde de yiyebilirsiniz.

08/02/2018

GREYFURT FAYDALARI

Çoğumuzun gördüğü tadını bilmediği halde çok ekşi olduğu hakkındaki duyumlar nedeniyle almaya korktuğumuz bir meyve olan greyfurt,bakalım nelere kadirmiş ?